Høgtun elever med fanesak

Høgtun elever med fanesak



29.06.2010

Birgitte Albrigtsen på interiør og utstillingsdesign og Line Torgunn Pedersen på design og tekstil har i vår laget fane til Sørreisa Sentralskole

Det er i faget prosjekt til fordypning at andreårselevene på Bardufoss Høgtun vgs har jobbet med oppdraget. 15. juni ble fanen overlevert til skolen.
- Det er inspirerende og utfordrende å lage noe som vil brukes i mange år, og som folk i Sørreisa forhåpentligvis får glede av, sier Birgitte og Line
- Første møtet hadde vi i slutten av februar. Vi prøvde å bli ferdige til 17. mai, men det gikk ikke. Det er mye arbeid og vi har vurdert flere løsninger underveis. Vi har jobbet i team sammen med lærerne.
Rektor Rune Hoholm ved Sørreisa Sentralskole er glad for at de endelig er i mål med en ny fane til skolen.
- Vi har i mange år arbeidet med å få oss en ny fane. Elever og ansatte har vært involvert i arbeidet med å utforme fanen, og vi har hatt en tett dialog med Høgtun om hvordan fanen skulle være.
Fanen vil bli montert i løpet av sommeren når stang og annet utstyr er skaffet til veie.


 


print





Alle rettigheter 2009 - Troms fylkeskommune
Fylkeshuset i Troms - Strandvegen 13, 9007 Tromsø
Ansvarlig redaktør: Knut Are Mortensen
Webredaktør: Plamen Ivanov